نحوه ثبت نام در سامانه ستاد ایران

آموزش, ستاد ایران

در این مقاله مراحل و نحوه ثبت نام در سامانه ستاد ایران در جهت استفاده از خدمات این سامانه، همچون شرکت در مزایده و مناقصات، را به همراه یک ویدئو آموزش داده ایم.

سایت سامانه ستاد در جهت مرتفع سازی مشکلات شهروندان و ارائه‌ی خدماتی چون مناقصات ستاد، مزایدات ستاد و … راه‌اندازی شده است. سامانه تدارکات الکترونیکی از نمونه خدماتی است که ستاد دولت برای ارائه‌ی خدمات الکترونیک و غیر‌حضوری به اشخاص حقیقی و حقوقی ایجاد کرده است.

با گذراندن مراحل ثبت نام در سامانه ستاد ایران، می‌توان به راحتی از خدمات آن بهره مند شد. در سال‌های اخیر دولت با مبنی قرار دادن ارائه‌ی خدمات به صورت غیرحضوری اقدام به راه‌اندازی سامانه‌های خدماتی مختلفی کرده است. با تکیه بر این موضوع و جهت آشنایی بیشتر با نحوه ثبت نام در سامانه ستاد ایران و خدمات این سامانه قصد داریم شما را بیشتر با سایت ستاد ایران setadiran.ir آشنا کنیم.

ثبت نام در سامانه ستاد ایران


جهت ادامه‌ی فرآیند گزینه‌ی ورود و ثبت نام را انتخاب کنید.

نحوه ورود به سایت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

در ابتدای کار با باز کردن مرورگر خود، در گوگل عبارت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را جستجو کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از آدرس سایت ستاد ایران setadiran.ir به طور مستقیم به سامانه ستاد وارد شوید. پس از ورود به سامانه، می‌توانید بسته به نیاز خود از خدماتی چون اخبار مناقصات ستاد، مزایدات ستاد ایران و…  کسب اطلاع کنید. در غیر این صورت جهت ادامه‌ی فرآیند گزینه‌ی ورود و ثبت نام را انتخاب کنید.

نام کاربری و رمز عبور خود را که در زمان ثبت نام در سامانه ستاد ایران دریافت کرده‌اید را در محل مشخص شده وارد کنید. همچنین شما می‌توانید با نصب نرم افزار سامانه ستاد بر روی گوشی همراه خود همین مراحل را جهت ثبت نام و ورود به سامانه انجام دهید.

ثبت نام در سامانه ستاد ایران

می‌توانید با استفاده از آدرس سایت ستاد ایران setadiran.ir به طور مستقیم به سامانه ستاد وارد شوید.

ثبت نام سامانه ستاد ایران

اگر برای نخستین بار است که قصد استفاده از سایت سامانه ستاد را دارید، ابتدا باید اقدام به ثبت نام در سایت ستاد ایران setadiran.ir کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام دراین سامانه کاملاً رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای در بر ندارد. جهت ثبت نام در سامانه ستاد به عنوان تامین‌کننده، مزایده‌گر و یا شرکت کننده در مناقصه، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در قدم اول با ورود به سایت ستاد ایران setadiran.ir، گزینه‌ی ورود و ثبت نام را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 • در مرحله‌ی بعدی ثبت نام در سامانه ستاد ایران باید یکی از گزینه‌های ثبت‌نام به عنوان تامین‌کننده، مزایده‌گر یا مناقصه‌گر را انتخاب کنید.
 • پس از انجام مراحل یاد شده برای شروع مراحل ثبت‌نام، می‌بایست بر روی گزینه‌ی ادامه کلیک کنید.
 • در این قسمت، ابتدا باید جنسیت و ملیت خود را مشخص کنید و در ادامه اطلاعات فردی مورد نیاز خود را برای ورود به مرحله بعد وارد نمایید.
 • در این مرحله یک کد جهت احراز هویت به شماره تلفن همراه شما به صورت پیامک ارسال می‌گردد. باید توجه داشته باشید که کد اعتبارسنجی فقط تا 2 دقیقه قابل استفاده می‌باشد. کد دریافتی را در قسمت مربوط به آن وارد کرده و گزینه‌ی ادامه را انتخاب کنید. مراحل بعدی را مطابق اطلاعات درخواستی تکمیل کرده و مراحل را به پایان برسانید.
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

جهت ثبت نام در سامانه ستاد ایران به عنوان تامین‌کننده، مزایده‌گر و یا مناقصه‌گر، باید مراحل ذکر شده را دنبال کنید.

ثبت نام در سامانه ستاد ایران برای مقام‌های مسئول

در صورتی که از اعضا و مسئولین دولت هستید و قصد دارید که در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت‌نام کنید و از امکانات این سامانه بهره‌مند گردید، باید پس از ورود به سامانه مذکور مراحل زیر را دنبال کنید.

 • پس از ورود به سایت ستادایران setadiran.ir و انتخاب گزینه‌ی ورود و ثبت‌نام مطابق با مراحل قبلی، بر روی گزینه‌ی ثبت‌نام کلیک کنید. حال از میان گزینه‌های پیش رو گزینه‌ی دوم با عنوان دریافت مشخصات کاربری مقام مسئول را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید با استفاده از فلش USB امنیتی که در اختیار دارید و اتصال آن به کامپیوتر کد امنیتی به نمایش درآمده بر روی صفحه را در محل مشخص شده وارد کنید. در نهایت با انتخاب گزینه‌ی دریافت مشخصات کاربری، اطلاعات کاربری شما ثبت شده و ارسال می‌گردد.
ثبت نام در سامانه ستاد ایران برای مقام‌های مسئول

مراحل بعدی را مطابق اطلاعات درخواستی تکمیل کرده و ثبت‌نام خود را به پایان برسانید.

فیلم آموزشی ثبت نام در سامانه ستاد ایران

سایت سامانه ستاد در جهت مرتفع سازی مشکلات شهروندان و ارائه‌ی خدماتی چون مناقصات ستاد، مزایدات ستاد و… راه‌اندازی شده است. کلیه‌ی متقاضیان استفاده از خدمات آنلاین این سایت ستاد ایران می‌توانند با ورود به این سامانه از خدمات آن استفاده نمایند. باید توجه کنید که فقط افرادی مجاز به ورود هستند که مراحل ثبت‌نام را گذرانده باشند.

لازم به ذکر است که برای سهولت بیشتر در استفاده از این سامانه می‌توانید از نرم افزار سامانه ستاد بر روی گوشی هوشمند نیز استفاده کنید. برای یادگیری بهتر نحوه ثبت نام در سامانه ستاد ایران می توانید به راحتی مراحل گام به گام ثبت نام در ستاد ایران را با مشاهده این ویدئو پیش ببرید.

شرکت در مزایدات و مناقصات ستاد ایران

حالا شما قادر خواهید بود تا با داشتن نام کاربری و رمز عبور در مزایده و مناقصه های سایت ستاد ایران شرکت نمایید. به همین منظور می توانید مطلبی تحت عنوان نحوه استفاده از توکن در سامانه ستاد ایران را مطالعه بفرمایید.

12 پاسخ به “نحوه ثبت نام در سامانه ستاد ایران”

 1. سهیل شیخی گفت:

  خیلی روان و ساده بود. ممنون از مطلب مفید و کاملتون🙏

 2. عاطفه دهقانی گفت:

  ممنون از همراهی شما

 3. مهندس محسنی گفت:

  می تونم آگهی های ستادایران را در سایت شما ببینم؟

  • عاطفه دهقانی گفت:

   بله شما براحتی می تونید تمامی آگهی های ستادایران را هر روز در سایت مزایده مناقصه مشاهده نموده و اسناد مربوطه را دانلود و در نهایت شرکت بفرمایید.پشتیبانی 02149105010

 4. hamedi گفت:

  سلام منظور از شناسه صاحب حساب در فرم تکمیل مشخصات حساب چیست؟

  • عاطفه دهقانی گفت:

   سلام و وقت بخیر شناسه صاحب حساب ، شناسه ای است متشکل از 26 کاراکتر ( حروف و عدد )، که یک شماره حساب خاص را در بانک در سطح بین الملل به صورت یکتا (منحصر به فرد) معرفی می کند.

   این شناسه به منظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی تمامی بانکهای کشور تعریف و تبیین شده است. با تدوین ساختار «شبا» از این پس و به مرور زمان تمامی سامانه های پرداخت بین بانکی منحصراً از این شناسه استفاده می کنند.

   «شبا» مستقل از نظام شماره گذاری داخلی هر یک از بانک ها است، اما در محاسبه و تولید آن، از شماره حساب داخلی بانک ها استفاده می شود.

 5. […] و مزایدات توجه ویژه‌ای شود. از این رو با مراجعه به سایت ستاد ایران و ورود به پنل کاربری خود می‌توانید به قسمت فراخوان‌ها […]

 6. […] و مزایدات توجه ویژه‌ای شود. از این رو با مراجعه به سایت ستاد ایران و ورود به پنل کاربری خود می‌توانید به قسمت فراخوان‌ها […]

 7. فرزاد گفت:

  با سلام و احترام هنگام تکمیل ثبت نام در قسمت اطلاعات مالیاتی هنگامی که اطلاعات رو وارد میکنیم بعد روی استعلام کلیک میکنیم ارور قرمز رنگ ظاهر میشه چندروز متوالی در ساعات مختلف امتحان شده اما فقط متن ارور 500 عوض میشه و امکان تایید وجود ندارد لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر
  500 Internal Server Error: “{“clientBatchId”:3111,”postCodes”:[{“clientRowId”:1,”postCode”:”7916684636″}],”signature”:null}”

  • عاطفه دهقانی گفت:

   در صورتی که در فرایند ثبت نام برخط با مشکلاتی مانند عدم تطابق مشخصات مدیرعامل مواجه شدید، با مرکز پشتیبانی و راهبری سامانه (شماره تلفن 1456- داخلی 1) تماس حاصل نمایید

 8. […] که قصد مشارکت در مزایده را دارند باید در سامانه «ستادیران» ثبت‌نام کرده و برای گواهی امضای الکترونیک اقدام […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010