مزایده تابلوی قرائت قرآن در حراجی ساتبی لندن

مزایده

مرکز حراجی ساتبی(Sotheby) در لندن در مزایده آثار شرق‌شناسان، تابلوی قرائت قرآن «شارل تئودر فرر»، نقاش فرانسوی را به حراج گذاشت.

مزایده تابلوی قرائت قرآن در حراجی ساتبی لندن

 

به گزارش مزایده مناقصه به نقل از الیوم السابع، این تابلوی قرائت قرآن از آثار نقاشی «شارل تئودر فرر» (به فرانسوی Charles-Théodore Frère‏) بین ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند ارزش‌گذاری شد.

همچنین در این مزایده، تابلوی خیابان قاهره از «بریگمن ژان لئون ژروم(Jean-Léon Gérôme)، دیگر نقاش فرانسوی به قیمت ۷۰ تا ۹۰ هزار پوند به مزایده گذاشته و ۵۰ هزار پوند فروخته شد.

شارل تئودر فرر از هنرمندان فرانسوی بود که در مدرسه دانشکده هنرهای زیبای پاریس، نقاشی آموخت و پس از پایان تحصیلاتش برای بازدید از آثار تاریخی فرانسه، به مناطق مختلف این کشور سفر کرد.

وی پس از بازگشت از سفرهای خود نمایشگاهی هنری در سالن پاریس برپا کرد. استفاده از رنگ‌های روشن از ویژگی‌های آثار اوست، این هنرمند فرانسوی، زیباترین تابلوهایش را در زمان اقامت در مصر نقاشی کرد.

مرکز حراجی ساتبی تاکنون مزایده‌های زیادی را برای فروش آثار هنری اسلامی برگزار کرده است و در یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ها و حراجی‌های خود در زمینه آثار هنری تاریخی منطقه خاورمیانه، برگی از یک نسخه قرآن خطی کوفی و کمیاب و نادر را به فروش گذاشت.

در این مزایده، علاوه بر این برگ از قرآن که به خط کوفی تزئین‌ و به ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار پوند انگلیس قیمت‌گذاری شد، آثار هنری و فرهنگی متنوع دیگر نیز به حراج گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010