دعوت عراق برای حضور در مناقصه توسعه 11 بلوک گازی

مناقصه

دولت عراق از شرکت‌های خارجی برای حضور در مناقصه اکتشاف و توسعه 11 بلوک جدید گازی در این کشور دعوت کرده است.

به گزارش مزایده مناقصه و به نقل از رویترز، از آنجا که عراق به دنبال افزایش تولید گاز برای استفاده در نیروگاه‌های برق و کاهش وابستگی خود به واردات این حامل انرژی است، طی روزهای گذشته از شرکت‌های خارجی برای حضور در مناقصه قراردادهای اکتشاف و توسعه 11 بلوک گازی در این کشور دعوت کرده است.

8 بلوک از 11 بلوک مذکور در غرب استان الانبار واقع شده و یکی از آنها هم در شمال شهر موصل و 2 بلوک دیگر نیز در نقطه مرزی الانبار و موصل قرار دارد.

وزارت نفت عراق گفته که آماده‌سازی برای برگزاری ششمین دور مناقصه بلوک‌های گازی این کشور را به پایان رسانده اما هنوز مشخص نیست که این مناقصه چه زمانی قرار است برگزار شود. پس از عربستان، عراق دومین تولیدکننده نفت در اوپک محسوب می‌شود و مجبور است بخش قابل توجهی از گاز تولیدی در فرایند استخراج نفت از میادین خود را فلر کند؛ چرا که این کشور از تاسیسات لازم برای فرآوری این گاز برخوردار نیست و مجبور است برای تولید برق در نیروگاه‌هایش از ایران گاز وارد کند.

بغداد مدت‌هاست که برای پایین آوردن واردات گاز از ایران از سوی آمریکا تحت فشار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010