۲ هزار دستگاه خودروی رسوبی تعیین‌تکلیف شد

مزایده

به گزارش مزایده مناقصه ؛ عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در نشست خبری گفت: این سازمان یکی از زیرمجموعه‌های قوه مجریه بوده، اما برای پیشبرد اهداف نیازمند کمک قوه قضاییه است.

وی در ادامه افزود: پیگیری‌های رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه و وزیر اقتصاد موجب جلوگیری از تضییع گسترده بیت‌المال شده و اگر این پیگیری‌ها نبود دستاوردی که سازمان در سال گذشته در رابطه با تعیین‌تکلیف کالاها به‌دست آورد، حاصل نمی‌شد.

اجتهادی تصریح کرد: رئیس‌جمهور اقدامات گسترده سازمان اموال تملیکی در سایه تعامل بین قوه مجریه و قضاییه را تحسین کرده و رئیس دستگاه قضا نیز در هفته قوه قضاییه اعلام کرد انقلابی در سازمان اموال تملیکی رخ داده است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در ادامه افزود: این انقلاب و رکورد جدید به وجود آمده در سایه تعامل بین دستگاه‌ها بوده است.

وی اعلام کرد: روز گذشته برای اولین بار مجمع عمومی سازمان در وقت مقرر با حضور وزیر اقتصاد، دادستان کل کشور و وزیر دادگستری برای تصویب صورت‌های مالی، تشکیل شد.

اجتهادی همچنین گفت: صورت‌های مالی منتهی به پایان سال ۱۴۰۱ برای اولین بار بدون بند مشروط تصویب شد که این نشان‌دهنده پیگیری قوه مجریه و قوه قضاییه است.

به گفته مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بیش از ۹۰ درصد حراج‌ها و مزایده‌های این سازمان به‌صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

وی اعلام کرد که تا روز گذشته ۱۷ حراج خرده‌فروشی انجام شده و در هفته دولت سامانه حراج خرده‌فروشی برخط به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد.

به گفته اجتهادی استفاده از سامانه خرده‌فروشی برای عموم مردم کاملا رایگان است.

رشد ۱۲۰۰ درصدی اعاده کالا در ۵ ماهه سال‌جاری

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی همچنین از رشد ۱۲۰۰ درصدی اعاده کالا در ۵ ماهه سال‌جاری خبر داد و گفت: ۹۷ درصد کالا‌های موجود در انبار‌های این سازمان از طریق مزایده‌های سراسری و حراج‌ها به فروش می‌رود.

وی درخصوص تعیین تکلیف خودرو‌ها و ماشین‌آلات رسوبی اعلام کرد: سازمان اموال تملیکی در رابطه با تعیین‌تکلیف این خودرو‌ها به صورت جدی با مشکل رو‌به‌رو بوده، اما دولت با پیشنهاد در جداول قانون سال ۱۴۰۲ زمینه تعیین تکلیف این خودرو‌ها را فراهم کرده است.

به گفته اجتهادی تاکنون ٢ هزار خودرو در مزایده‌ها عرضه شده است و در مجموع پنج هزار دستگاه خودروی سواری و موتورسیکلت در انبار‌های سازمان اموال تملیکی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در ادامه افزود: در یک یا ۲ ماه گذشته برخی از این خودرو‌ها را به‌فروش رسانده‌ایم، امیدوار هستیم تا مهر سال‌جاری این خودرو‌های باقی‌مانده تعیین‌تکلیف شوند.

دارو‌های مکشوفه توسط سازمان غذا و دارو تعیین‌تکلیف می‌شود

وی همچنین در رابطه با تعیین‌تکیلف دارو‌ها گفت: طبق قانون مبارزه با قاچاق، داروی مکشوفه به ظن قاچاق در اختیار این سازمان قرار نمی‌گیرد و توسط سازمان غذا و دارو تعیین تکلیف می‌شود.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با تاکید بر اینکه میزان دارو‌های متروکه در اختیار این سازمان بسیار کم است، اعلام کرد: اگر این دارو‌ها مجوز‌های لازم را دریافت کنند، از طریق مزایده به‌فروش خواهند رسید.

اجتهادی همچنین در رابطه با تعیین‌تکلیف تلفن‌های همراه گفت: قاچاق و کشف تلفن‌همراه به‌علت ریجستری بسیار کم است؛ چرا که تلفن‌همراه به هر طریقی وارد شود باید ریجستر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010