افزایش بیش از ۳۰ درصد تولید در کشت و صنعت مغان

عمومی

اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: راندمان تولید انواع محصولات کشاورزی در این شرکت بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته و تلاش براین است در سال‌های آینده این رقم به بیش از ۵۰ درصد برسد.

اسدالله محسن زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تحولات رخ داده در مجموعه شرکت کشت و صنعت مغان اظهار کرد: تولید گندم ۳۱ درصد، جو ۳۰ درصد، کلزا ۲۱ درصد و چغندر قند ۴۱ درصد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته و بیش از ۹۵ هزار و ۴۳۴ تن محصولات بهاره  هم در این شرکت تولید شده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان چنین بیان کرد: با توجه به استفاده بی‌رویه و غیراصولی از خاک‌های زراعی شرکت و برای جبران کاستی‌های آن در سال ۱۴۰۰ بیش از ۷۵ هزار تن کود حیوانی و ۱۳ هزار تن کود کمپوست در بخش‌های ۱۱ گانه شرکت توزیع و پخش گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه داشته است.

وی افزود: این میزان در مقایسه با سال ۱۳۹۹ در خصوص کود کمپوست بیش از ۵۰۰ تن و در مقایسه با کود حیوانی ۲ برابر افزایش داشته است که علاوه بر اصلاح ساختمان خاک نقش مهمی در تغذیه تکمیلی و تأمین عناصر ریزمغذی مورد نیاز محصولات زراعی ایفا نموده است.

محسن زاده با بیان اینکه تولید عوامل بیولوژیک در واحد انسکتاریوم شرکت، جزو اولویت های این بنگاه اقتصادی است، افزود:با توجه به نیاز مجتمع دامپروری به علوفه، بیش از ۷ هزار و ۹۵۶ تن کلش از مزارع گندم و جو برداشت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲ هزار و ۱۵۸ تن افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ادامه داد: همچنین بیش از یک هزارو ۸۶ تن پرس بقایای محصول سویا در سال ۱۴۰۰ تولید گردید که نسبت به سال قبل بیش از ۵۲۲ تن افزایش داشته است.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد. این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد.

هنوز دیدگاهی برای این نوشته ارسال نشده است. در صورتی که دیدگاهی دارید، آن را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط بمانید :
02149105010
سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010