روایت تازه از اشتباهات در مزایده پورشه‌های میلیاردی

عمومی, مزایده

براساس پیگیری‌های انجام‌شده علت مغایرت در تعداد سیلندرهای پورشه‌های نوشهر اشتباه در ثبت اطلاعات در سامانه بوده است و به‌خلاف تصورات گزارش مکتوب کارشناسان به‌درستی ارائه شده بوده است که این موضوع ابهامات تازه‌ای را در این خصوص ایجاد کرده است.

به گزارش مزایده مناقصه و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مزایده فوق‌العاده شماره 565 اموال تملیکی که قرار بود در آن یک‌هزار و 40 خودروی خارجی به فروش برسد در حین اجرا با مشکلات و ابهاماتی روبه‌رو شد. مسئولان این سازمان یکی از عوامل بروز این مشکلات را محدودیت زمانی تعیین‌شده از سوی مرجع قضایی برای فروش این خودروها می‌دانند.

از جمله ابهامات مهمی که در خصوص فروش این خودروها به وجود آمد خارج شدن 58 خودرو از لیست خودروهای مزایده‌ای به‌دلیل مغایرت در اطلاعات بوده است. این مغایرت‌ها شامل عواملی مانند رنگ، مدل و تعداد سیلندر خودروها بوده است.

به‌گفته سخنگوی سازمان اموال تملیکی از 58 خودرو که دارای مغایرت بودند 10  دستگاه در بوشهر، 21 خودرو در خوزستان و 27 دستگاه در مازندران بوده است. با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده بیشترین مغایرت در خودروهای استان خوزستان مربوط به رنگ خودروها بوده است اما مغایرت‌های مربوط به خودروهای مازندران در بحث تعداد سیلندر خودروها بوده است.

با توجه به اطلاعات ارائه‌شده در خصوص مزایده برگزارشده از مجموع 31 خودرویی که در استان مازندران و گمرک نوشهر بوده است، 27 خودرو مغایرت داشته‌اند و تنها تعداد سیلندرهای 4 خودرو به‌درستی ذکر شده بوده است.

طی روزهای اخیر پیگیری‌های متعددی برای به دست آوردن جزئیات بیشتر از این اتفاق انجام شد. براساس نامه‌ای که اداره‌کل استان مازندران به سازمان اموال تملیکی ارسال کرده است، در روز شنبه اعلام شده است که از 31 خودرو تنها تعداد سیلندرهای 4 خودرو (6 سیلندر) به‌شکل صحیح وارد شده است.

به‌عبارت دیگر سایر خودروها 4 سیلندر بوده‌اند اما به‌اشتباه به‌عنوان خودروهای 6 سیلندر ثبت شده بودند و از آنجا که همان روز شنبه که روز بازگشایی این پیشنهادات بوده است، این موضوع به ستاد سازمان اموال تملیکی اعلام شده است، تمامی این پارتی‌ها باطل شده‌اند.

متن نامه اعلام مغایرت‌ها به ستاد سازمان اموال تملیکی به‌شرح زیر است:

خودرو , سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ,

 

در ابتدا تصور می‌شد که کارشناسان رسمی در ارائه گزارش خود دچار اشتباه شده‌اند اما پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این کارشناسان در گزارش مکتوب خود (که نمونه‌ای از آنها را می‌توانید مشاهده کنید) تعداد سیلندرها را به‌درستی اعلام کرده بودند و در حقیقت این اشتباه از سوی مسئولان استانی سازمان اموال تملیکی استان مربوطه رخ داده است.

البته گفته می‌شود که کارشناسان رسمی به‌صورت شفاهی اعلام کرده بودند که خودروها 6 سیلندر بوده‌اند و همین مسئله سبب بروز این اشتباه شده است اما در هر صورت مدرک قابل استناد همان گزارش مکتوب است که به‌درستی تنظیم شده است و براین‌اساس علت مغایرت در تعداد سیلندرها نیز مشخص است.

نمونه یکی از گزارشات کارشناس دادگستری در خصوص پورشه‌های نوشهر به‌شرح زیر است:

خودرو , سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ,

با توجه به اینکه این خودروها در مزایده دوم که مزایده فوق‌العاده 566 است قرار گرفته‌اند و اطلاعات آنها هم‌اکنون در سایت ستاد قابل مشاهده است، این انتظار وجود دارد که دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم و طبیعتاً دیگر بهانه‌ای نیز برای مغایرت پذیرفتنی نخواهد بود.

ضمن اینکه همچنان ابهاماتی در خصوص مزایده برگزارشده و علل و عواملی که ممکن است در پس این اشتباه باشد مطرح است که شاید نیاز به پیگیری و بررسی قضایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010