حراج صندل‌های قدیمی استیو جابز

عمومی, مزایده

صندل‌های «استیو جابز»، بنیانگذار اپل به همراه یک NFT از آن در حراجی، با قیمت باورنکردنی ۲۱۸۷۵۰ دلار به فروش رسید.

به گزارش مزایده مناقصه صندل‌های مارک Birkenstock که ظاهراً «استیو جابز»، هم‌بنیانگذار اپل در دهه‌ 1970 به پا می‌کرده، به همراه یک NFT از آن در یک حراجی با قیمت باورنکردنی 218,750 دلار به فروش رسید.

«مارک شف»، سرآشپزی که در دهه 1980 یکی از املاک استیو جابز در آلبانی، کالیفرنیا را مدیریت می‌کرد، این صندل‌ها را از زباله‌ها بیرون آورده است و حالا همین صندل‌های فرسوده با سه برابر قیمت پیش‌بینی شده در حراجی جولینز به فروش رسیده‌اند که در واقع بالاترین قیمت فروش برای یک جفت صندل محسوب می‌شود. هنوز نام خریدار صندل‌های استیو جابز اعلام نشده است.

انتظار می‌رفت صندل‌ها با قیمت حدود 80 هزار دلار به فروش برسند، ولی کمال تعجب به همراه یک NFT با قیمتی عجیب یعنی 218,750 دلار فروخته شدند.

صندل‌های استیو جابز

حراجی صندل‌های جیر قدیمی استیو جابز برگزار شد

صندل‌های جیر قهوه‌ای استیو جابز توسط برند Birkenstock ساخته شده‌اند. «کریسان برنان»، دختر جابز در سال 2018 در مصاحبه‌ای در مورد صندل‌هایی که پدرش می‌پوشید، گفت:

«صندل‌ها بخشی از جنبه ساده زندگی او بودند. شبیه یونیفورم او بودند.»

در توضیحات حراجی در وب‌سایت Julien’s Auctions به این موضوع اشاره شده:

«استیو جابز این صندل‌ها را در بسیاری از لحظات مهم تاریخ اپل می‌پوشید. در سال 1976، او همراه با استیو وزنیاک، هم‌بنیان‌گذار اپل شروع به کار با رایانه اپل در گاراژ لوس آلتوس کرد و در آن هنگام معمولاً این صندل‌ها را می‌پوشید.»

همچنین به این موضوع نیز اشاره شده که برنده این حراجی یک NFT رایگان از صندل‌ها دریافت خواهد کرد. اکنون حراجی برگزار شده و صندل‌های هم‌بنیانگذار اپل با قیمتی حدود سه برابر بیشتر از آنچه پیش‌بینی شده بود، به فروش رسیده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010