سازمان بازرسی به ایران‌خودرو هشدار داد: پول مشتریان را پس دهید!

عمومی

به گزارش مزایده مناقصه ،براساس بررسی‌های انجام‌شده درخصوص شرایط پیش‌فروش ایران‌خودرو، این شرکت تورم را در محاسبات خود لحاظ کرده است. بنابراین افرادی که نسبت به خرید خودرو از این شرکت با روش پیش‌فروش اقدام کرده بودند، مجبور شدند تا مبلغ بیشتری را هنگام تسویه واریز کنند. سازمان بازرسی با ارسال یک نامه هشداردهنده به ایران‌خودرو، خواهان پس‌دادن پول مشتریان شده است.

محاسبه تورم در فاکتورهای ایران‌خودرو صورت گرفته، بنابراین قیمت خودرو بنابر قیمت روز محاسبه شده و مبلغ پرداخت‌شده مشتریان، از قیمت روز کسر شده است. این رویه برخلاف قانون پیش‌پرداخت محسوب می‌شود. بنابراین خودروساز ایرانی مشتریان را مشمول تورم محاسبه کرده است.

براساس گزارش سازمان بازرسی از تحقیق در مورد ایران‌خودرو، بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ مشتری اضافه‌پرداخت به این شرکت داشته‌اند. مبلغ اضافه‌پرداخت این گروه از مشتریان نیز 204 میلیارد تومان اعلام شده است. تاکنون ایران‌خودرو وجوه پرداختی بخشی از مشتریان خود را مسترد کرده و استرداد مابقی وجوه دریافتی نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010