فروش ۱۱۰۰ میلیارد تومانی کالاهای اموال تملیکی استان تهران

مزایده

به گزارش مزایده مناقصه، به نقل از مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران:

۱۱۰۰ میلیارد تومان کالاهای تحت اختیار این اداره در ۱۳ ماه گذشته به فروش رفت که رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه دوره قبل داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نقل از ایرنا،  حسین ایزدی اظهار داشت: از این مقدار ۸۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در ۲۶۰۴ ردیف کالایی به فروش رفت و بخش دیگر در حوزه غیرمنقول بود.

وی افزود: در دوره مشابه قبل، ۱۴۴۹ ردیف کالایی به ارزش ۱۹۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به فروش رفته بود که از نظر عدد و کالایی ۸۰ درصد رشد و در حوزه فروش منقول و ۳۵۱ درصد از نظر ارزش ریالی نسبت به مدت مشابه قبل رشد داریم.

ایزدی با بیان اینکه در فروش غیرمنقول ۸۷۰ درصد رشد داشته‌ایم، گفت: در حدود ۱۳ ماه گذشته ۱۹۰ میلیارد تومان در بخش غیرمنقول فروش داشته ایم که این آمار در مدت مشابه دوره قبل حدود ۱۹ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران افزود: در بخش استرداد همان کالاهایی که به ظن قاچاق توقیف شده بودند و رای برائت گرفتند در این دولت ۱۳۴۲ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه دولت قبل کاهش را نشان می دهد که این کاهش نشانگر هدفمندتر شدن مبارزه با قاچاق بوده است.

وی بیان داشت: در گذشته کالاهایی که به ظن قاچاق توقیف می شد به نفع وارد کننده بود بدون اینکه هزینه انبار داری بدهد کالاها در انبارها نگهداری می شد و تا مدت زمان رای پرونده طول می کشید که این امر نوعی احتکار کالا نیز محسوب می شد.

مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران به بخش اعاده کالاها(بازگشت کالا به صاحبان) اشاره کرد و گفت: طی ۱۳ ماهه، ۳۰۱۰ ردیف کالایی به ارزش ۳۸۵۱ میلیارد تومان اعاده شده است که نشانگر رشد ۸۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه دوره قبل است.

وی عنوان کرد: هر قدر در حوزه اعاده موفق‌تر باشیم کمک بیشتری به تجارت خارجی سالم کشور کرده‌ایم و این پیامدهای خوبی دارد.

ایزدی با بیان اینکه پیشتر درخواست‌های اعاده کالا معطل مانده بود، گفت: این درخواست ها حدود ۴۵ روز طول می کشید برای اینکه ترخیص سریع تر صورت گیرد تبدیل به امضای طلایی شده بود.

وی خاطر نشان کرد: اکنون حداکثر، اعاده سه روز انجام می‌شود که موجب رضایت مردم شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010