مایکروسافت در جیتکس 2023 از دستیار هوش مصنوعی جدیدی برای امارات رونمایی کرد

عمومی

به گزارش مزایده مناقصه ؛شعبه امارات مایکروسافت در نمایشگاه جیتکس 2023 از دستیار دیجیتال جدیدی رونمایی کرده است که مشابه ChatGPT از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کند. این نرم‌افزار با نام Mai می‌تواند در انجام امور مختلفی به کمک کاربر بیاید، اما در ابتدا ظاهراً برای کمک درزمینه خدمات دولتی امارات استفاده خواهد شد.

«نعیم یازبک»، مدیرکل مایکروسافت امارات، در نمایشگاه بین‌المللی جیتکس 2023 در دبی اعلام کرد که دستیار هوش مصنوعی مولد Mai می‌تواند در انجام کارهای مختلف به کمک کاربران بیاید. این برنامه قابل تعلیم است تا بتواند خدمات مختلفی را در حوزه‌های گوناگون ازجمله درزمینه بهداشت و آموزش ارائه کند.

نسخه فعلی این هوش مصنوعی از آواتار یک زن عرب استفاده می‌کند، اما می‌توان آن را تغییر داد. Mai در این نسخه که در نمایشگاه جیتکس به نمایش درآمده است، می‌تواند برای انجام کارهای دولتی مثل تعویض کارت هویتی یا ثبت‌نام گواهی‌نامه رانندگی به کاربران کمک کند.

مایکروسافت در جیتکس 2023 از دستیار هوش مصنوعی جدیدی برای امارات رونمایی کرد

دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد

آقای یازبک می‌گوید مایکروسافت در مراحل اولیه مذاکره با نهادهای دولت امارات و بخش خصوصی این کشور قرار دارد تا قابلیت‌های Mai را بهبود ببخشد. او توضیح می‌دهد: «دامنه قابلیت‌های Mai درحال‌حاضر بسیار محدود به خدمات دولتی است تا عملکرد آن نمایش داده شود. اما فرصت استفاده از این فناوری نامحدود است.»

به باور مدیر مایکروسافت امارات، این شرکت می‌تواند با این دستیار جدید به هر صنعتی وارد شود و هر کاربری را هدف قرار دهد. یازبک می‌گوید: «ما به‌صورت بالقوه می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که چیزی شبیه به یک سوپر‌اپ برای انجام همه کارها داشته باشیم. ما سوپر‌کوپایلوتی می‌خواهیم که بتواند هر کاری را به‌جای شما انجام دهد.»

ابزارهای هوش مصنوعی مولد از زمان عرضه عمومی چت‌بات ChatGPT در سال گذشته محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند و روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. مایکروسافت چندی قبل یک دستیار هوش مصنوعی مولد را در قالب کوپایلوت به ویندوز اضافه کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010