مزایده گذاشتن چهار مکان تاریخی استان کرمانشاه

مزایده

به گزارش مزایده مناقصه ؛ داریوش فرمانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به واگذاری تعدادی از اماکن و بنا‌های تاریخی استان به بخش خصوصی، گفت : صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری از بنا‌ها و اماکن تاریخی برنامه واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی را از چند سال قبل آغاز کرده است.

وی افزود: این صندوق تاکنون در سطح استان کرمانشاه تعدادی از بنا‌های تاریخی همچون خانه سوری، خانه فیض مهدوی، خانه صارم الدوله و خانه رنده کش که در تملک میراث فرهنگی بوده اند را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه هنوز تعداد دیگری از اماکن و بنا‌های تاریخی استان به بخش خصوصی واگذار نشده، عنوان کرد: باتوجه با اینکه برخی از این بنا‌ها شرایط مطلوبی ندارند، صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور برنامه واگذاری آن‌ها را در دستورکار قرار داده تا بخش خصوصی علاوه بر مرمت و نگهداری، از آن‌ها بهره برداری کند و این اماکن پویایی خود را دوباره بدست بیاورند.

وی تصریح کرد: چهار مورد از این بنا‌ها که سابقا میراث فرهنگی برنامه‌های احیاء و مرمتی روی آن‌ها اجرا کرده، وقفی هستند، بنابراین صندوق احیاء طی مکاتبه‌ای از اداره کل اوقاف استان خواسته تا برای واگذاری این بنا‌ها به بخش خصوصی همکاری داشته باشد.

مزایده گذاشتن چهار مکان تاریخی استان کرمانشاه

فرمانی اضافه کرد: کاروانسرای ماهیدشت، کاروانسرای قصرشیرین، حمام حسن خان و دبیرستان کزازی چهار بنای تاریخی هستند که صندوق احیاء برنامه واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی را در دستورکار قرار داده، اما باتوجه به اینکه وقفی هستند اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هم باید همکاری داشته باشد.

به گفته این مسئول، حمام حاج شهباز خان هم از جمله اماکن تاریخی وقفی استان است که سابقا واگذار شده و قرار بود به خانه خلاق صنایع دستی استان تبدیل شود، اما به دلایلی در حال حاضر با مشکلات حقوقی مواجه شده است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010