مزایده میلیون دلاری شورت ورزشی محمدعلی کلی

عمومی, مزایده

به گزارش مزایده مناقصه، شورت ورزشی ساتن سفید رنگی که محمدعلی کلی در مسابقه ی بوکس مشهورش با رقیب خود، جو فریزر به تن کرده بود، به مزایده گذاشته شده و انتظار می رود بیش از ۶ میلیون دلار به فروش برسد، مسابقه ای که با نام «هیجان در مانیل» شناخته می شود.

این شورت ورزشی مربوط به مسابقه ی سال ۱۹۷۵ محمدعلی کلی در فیلیپین است که با پیروزی او به پایان رسید و نقطه ی پایانی بر شاید بزرگ ترین سه گانه در تاریخ مسابقات بوکس بود.

این شورت ورزشی امضای محمدعلی کلی و دستخط درو باندینی براون، کمک مربی و مربی مسابقات (مربی ای که در طول مسابقه به هدایت ورزشکار می پردازد) او را بر روی خود دارد.

مزایده میلیون دلاری شورت ورزشی محمدعلی کلی

 

به گفته ی خانه ی حراج ساتبی، این شورت ورزشی اولین بار در سال ۱۹۸۸، به دنبال مرگ باندینی به قیمت هزار دلار در مزایده به فروش رفت و از آن زمان در بازار مزایده، خرید و فروش می شود. این شورت ورزشی آخرین بار در سال ۲۰۱۲ در یک مزایده به مبلغ تنها ۱۵۰ هزار دلار به فروش رفت.

در بعد از ظهری گرم در شهر مانیل ِ فیلیپین، دنیای بوکس شاهد صحنه ای پرخشونت بود، چرا که محمدعلی کلی و جو فریزر برای سومین و آخرین بار با یکدیگر مبارزه کردند.

محمدعلی کلی بعد از مبارزه با جو فریزر که طاقت فرساترین مسابقه ی دوران حرفه‌ای اش بود، گفت که این مبارزه نزدیک ترین چیز به مرگ بوده که تا به آن زمان احساس کرده بود.

در اولین مسابقه ی میان این دو بوکسور در سال ۱۹۷۱، فریزر با ضربه فنی کردن محمدعلی کلی با یک ضربه ی هوک چپ در راند پانزدهم، رکورد شکست ناپذیری محمدعلی کلی را شکست.

محمدعلی کلی هم در مسابقه ی بعدی شان در سال ۱۹۷۴ با ضربه فنی کردن جو فریزر در راند دوازدهم، از او انتقام گیری کرد، اتفاقی که به مسابقه ی «هیجان در مانیل» در سال ۱۹۷۵ منتهی شد.

2 پاسخ به “مزایده میلیون دلاری شورت ورزشی محمدعلی کلی”

  1. بهناز گفت:

    مزایده مورد علاقه ام

  2. بهناز گفت:

    تو رو خدا کامنت قبلی اگه فامیلیم مشخصه رو منتشر نکن حواسم نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010