راه‌اندازی سامانه “مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک” قاچاقچیان مواد مخدر

مدیرکل امور حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه‌اندازی سامانه “مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک” قاچاقچیان مواد مخدر همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در ۴ استان خبر داد.

به گزارش مزایده مناقصه، به نقل از تسنیم محمد ترحمی؛ مدیرکل امور حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افتتاح سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک قاچاقچیان مواد مخدر اظهار کرد: از این پس تمامی مزایده‌های اموال مصادره‌ای موضوع قانون مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها از طریق سامانه الکترونیکی دولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان که حاصل کسب و کار نامشروع قاچاقچیان تلقی می‌شود، گفت: اعتیاد عامل بسیاری از جرایم و معضلات اجتماعی محسوب می‌شود؛ و همان طور که می‌دانید بزرگترین عامل انگیزشی قاچاقچیان سوداگری مرگ و تباهی انسان‌ها و مال اندوزی آنها است.

مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: بنابر تجربیات مثبت جهانی در مبارزه با این بلیه شوم، ضربه به بنیه مالی قاچاقچیان در صدر سیاست‌های جنایی در اجماع برای مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان است.

ترحمی بیان کرد: بر این اساس در قانون مبارزه با مواد مخدر اموال ناشی و مورد استفاده در جرایم قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌ها مصادره و برابر قانون عواید ناشی از آن به حساب خزانه کشور واریز و صرف پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: در جهت تسهیل در فرایند فروش این اموال از طریق مزایده عمومی و ایجاد فضایی عادلانه برای شرکت حداکثری، متقاضیان فرایند برگزاری مزایده این اموال از طریق سامانه تدارکات دولت انجام خواهد شد.

مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: شهروندان ضمن اینکه می‌توانند برای بازدید حضوری در مزایده‌های این ستاد به محل‌های اعلام شده مراجعه داشته باشند، امکان رویت تصاویر اموال و شرکت در مزایده را از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت را نیز دارند.

ترحمی خاطرنشان کرد: این خدمت متقارن با دهه فجر انقلاب اسلامی در مزایده اموال در 4 استان زنجان، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به صورت نمونه انجام و از این پس تمامی مزایده‌های ستاد در سامانه تدارکات دولت (ستاد ایران ) به آدرس www.setadiran.ir انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـرویس هـای اختصــاصی و VIP

برای دریافت اطلاعات بیشتر، تعرفه ها، خدمات اختصاصی و ... شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمائید، با شما تماس می گیریم :


تمـامی حقوق برای مزایده مناقصه محفوظ بوده و استفاده از اطلاعات موجود بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

021 49105010